Darmowa dostawa zamówień powyżej 300 zł
W skład zestawy wchodzą trzy białe wina: sauvignon blanc od producentki Tiny Pfaffmann, gewurztraminer z Alzacji, oraz chardonnay z rodzinnej bodegi Vinessens. Uzupełnienie zestawu stanowi książka „Winne Osobliwości”. Autorzy, czyli Małgorzata Sułek i Michał Bardel łączą siły i razem wyruszają w winną podróż dookoła świata. W poszukiwaniu najniezwyklejszych, najbardziej ekstremalnych i najdziwniejszych faktów i ciekawostek o wszystkim, co związane z winem.
Cena zestawu po rabacie uwzględnia wartość książki i trzech win.
Zestaw pakowany jest w standardowe pudełko kartonowe chroniące zawartość przed uszkodzeniem, które nie jest opakowaniem ozdobnym. Jeśli chcesz sprawić komuś niespodziankę, możesz podać treść życzeń podczas składania zamówienia, a my dołączymy je bezpłatnie na specjalnie przygotowanej karcie w kopercie.
Sauvignon blanc to kolejna francuska odmiana w repertuarze producentki Tiny Pfaffmann. Z uwagi na chłodny klimat Palatynatu, a także wapienne siedlisko uprawy, występuje pewne podobieństwo do francuskich interpretacji z doliny Loary, choć to wino ma swój własny styl i osobowość. Ekspresyjny, ale nienachalny nos obfituje w aromaty grapefruita, zielonego jabłka i gruszki. W ustach żwawe zadziorne, z dużą dawką kwasowości, lecz nie całkiem nagiej. Czysty, precyzyjny i rześki finisz. Odpowiednie na aperitif, idealne do koziego sera oraz kiszonych i marynowanych warzyw.
Chociaż wywodzi się z Południowego Tyrolu, gewurztraminer jest drugi po rieslingu w alzackiej wielkiej czwórce najlepszych win regionu. Kawał wina w kieliszku, i w zapachu i w smaku. Ponad rok dojrzewało na osadzie. Intensywny aromat różany i egzotycznych owoców liczi, a w tle banana i cynamonu. Ma kilkuletni potencjał rozwoju, z ewolucją w stronę nut miodowych. Smak wyrazisty, rześki i gładko słodki jednocześnie. Można eksperymentować z kuchnią azjatycką, tartą ze śliwkami, serem Munster...
Wino, które nie tylko z nazwy stanowi esencję filozofii małej, rodzinnej bodegi Vinessens. Jest to pierwsze wino winnicy z danego rocznika, które trafia do sprzedaży. O jego wyjątkowości stanowi właściwie wszystko. Począwszy od siedliska, które ulega wpływom sąsiadujących nieopodal, w miasteczku Villena, upraw czarnej soli. Selekcja winogron jest dwukrotna. Fermentacja przebiega w pięciuset litrowych otwartych beczkach z francuskiego dębu a przez dalsze 60 dni wino dojrzewa w zamkniętych beczkach. W celu zwiększenia jego złożoności bodega stosuje technikę mieszania wina nad osadem. Suknia prezentuje się złociście, z zielonkawymi refleksami. W eleganckim nosie przemyca bogactwo cytrusów, kwiatów, delikatnego muśnięcia wanilii i... kopru. Rześka kwasowość, a przy tym doskonale określona, zwarta struktura, robią wrażenie bardzo przemyślanego, śródziemnomorskiego charakteru tego chardonnay. To przykład chardonnay, którym można się cieszyć zarówno latem, jak i zimą. Całości dopełnia charakterystyczna słoność, która spina klamrą wysiłki małżeństwa właścicieli (Marty i Andresa), aby w winie oddać esencję terroir.
Najdroższe wino świata, największy winiarski oszust, najseksowniejsza winiarnia, najpiękniejszy szlak winny… i wiele więcej najniezwyklejszych faktów o świecie wina.
Małgorzata Sułek i Michał Bardel łączą siły i razem wyruszają w podróż dookoła świata wina. W poszukiwaniu najniezwyklejszych, najbardziej ekstremalnych i najdziwniejszych faktów i ciekawostek o wszystkim, co związane z winem, przemierzają glob od Tybetu, przez Mołdawię, Lichtenstein i Maroko, aż po najdalej na południe wysunięte winnice Patagonii. Nie omijając oczywiście po drodze znanych wszystkim miłośnikom wina Szampanii, Toskanii czy Bordeaux.
Na łamach Winnych osobliwości każdy może zaznajomić się z rezultatem ich śledztwa. W 100 pełnych humoru, anegdot, ekscentrycznych winiarzy i rekordowych win opowieściach dzielą się z czytelnikami fachową wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Zebrane przez nich historie zaskoczą nawet największych koneserów.
https://www.youtube.com/watch?v=aUIwtFGleFI
Format: 21,5 cm x 16,1 cm
Strony: 240
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2021