Wieczór panieński to wyjątkowa okazja, a już własny to impreza, o której powinny krążyć potem legendy. Jak go spędzić, aby był niezapomniany? To już zależy tylko od preferencji, kreatywności i budżetu uczestniczek imprezy. Dokładnie tak samo, jak wybór alkoholu na tę wyjątkową noc.

Wino na wieczór panieński

Jedno jest pewne: wieczór panieński to nie jest zwykła impreza i zdecydowanie nie powinien przypominać klasycznego clubbingu albo domówki. Powinno być wyjątkowo. Powinno być inaczej. Odrobina szaleństwa, garść zwariowanych pomysłów i wyjścia poza stereotypowe myślenie nie tylko nie są zabronione, ale wręcz wymagane! Ta nutka szaleństwa powinna Wam także towarzyszyć przy okazji wybierania wina na wieczór panieński.

Erotyczne gadżety i limuzyny

Standardy są takie: limuzyna, zwariowane kostiumy, impreza z lekkim (lub niekoniecznie lekkim) zabarwieniem erotycznym, dużo wygłupów i jeszcze więcej alkoholu. Statystyki mówią, że dla ponad 60 procent panien młodych najważniejszy jest fakt spędzenia tej nocy w towarzystwie przyjaciółek, a dla prawie połowy – zabawa bez żadnych zahamowań. Średnio co czwarty prezent dla bohaterki wieczoru to erotyczny gadżet. A co pije się w wieczór panieński?

Wino na wieczór panieńskiCóż, pije się to, co się lubi! Oczywiście, można wybrać tradycyjnie – lekkie różowe wino, wino musujące, albo – zwłaszcza w lecie – vinho verde. To dobry wybór, zwłaszcza, jeśli nie do końca znamy gusta uczestniczek imprezy. Prawda jest taka, że lekkie wino musujące i vinho verde lubi prawie każdy, więc trudno spudłować. W większości przypadków sprawdzi się także dobrze schłodzone białe wino, czyli idealny – oprócz Ryana Goslinga – towarzysz babskich imprez.

Uwaga na bąbelki!

Możliwości jest oczywiście znacznie więcej. Kto powiedział, że na spotkanie w kobiecym gronie nie można wybrać solidnego, czerwonego wina? Na pewno nie my! W końcu panna młoda właśnie jest na etapie realizacji planów o bardzo dużym ciężarze gatunkowym. Ciężkie czerwone wino podkreśli to idealnie. Aha, a czerwony to przecież kolor miłości!Cava na imprezę

A może by tak zaszaleć, nie tylko wybierając gorący lokal i wypasioną limuzynę z przystojnym szoferem? Co podkreśli lepiej klimat jedynej w swoim rodzaju nocy, jeśli nie szampan? Nie wino musujące, nie frizzante czy – nie daj Boże – rosyjskie „szampany”, jakich pełne są sklepy przed Sylwestrem, tylko prawdziwy szampan: król win musujących, luksusowy do bólu, drogi i naprawdę wyjątkowy? Tylko uważajcie – wspomniane statystyki mówią o tym, że uczestniczki wieczoru panieńskiego lubią zaszaleć, a nic tak nie zwalnia hamulców, jak bąbelki, uderzające do głowy!

Panna młoda bardziej świadoma

Sposoby świętowania wieczoru panieńskiego zależą od bardzo wielu czynników, z których najważniejsze są oczywiście kreatywność oraz zasobność portfela. Co istotne, w ostatnich latach istnieje wyraźna tendencja do odkładania na później decyzji o ślubie. W latach dziewięćdziesiątych typowa panna młoda to była dziewczyna tuż po maturze, ewentualnie na studiach. Średni wiek kobiety zawierającej małżeństwo w Polsce wynosił poniżej 23 lat. Dziesięć lat później średnia już zdecydowanie przekraczała 25 lat. Dziś statystyczna panna młoda jest już znacznie bliżej trzydziestki.Wino dla kobiet

To trend widoczny na całym świecie, nie ma w nim nic złego. Ale co oczywiste – kobieta w wieku 30 lat ma już bardziej wyrobiony gust i częściej sięgnie po wytrawne czerwone wino czy szampana, niż po słodkie różowe wino lub lekkiego musiaka. Inna sprawa, że zazwyczaj ma też znacznie większy budżet na wieczór panieński niż dziewczyna tuż po maturze.

Baw się tak, jak lubisz

Internet podpowiada dziesiątki sprawdzonych scenariuszy wieczorów panieńskich. Nasza rada jest nieco inna: warto się zastanowić co naprawdę sprawi nam przyjemność w ten wyjątkowy wieczór, zamiast na siłę starać się podążać za modami i oczekiwaniem otoczenia. Może dla kogoś idealny scenariusz na wieczór panieński to po raz dwudziesty obejrzeć „Listy do M” z najlepszą przyjaciółką i butelką doskonałej franciacorty od Fratelli Berlucchi?

Różowe wino franciacorta

Ważne, choć czasem trudne do zrealizowania, to zastosować podstawową zasadę imprezowicza: nie mieszać! Wieczór panieński ma być niezapomniany, ale pamiętajcie – nie chodzi o niezapomnianego kaca giganta!

Bez względu na to, jakie wino wybierzecie na wieczór panieński – znajdziecie je w naszym sklepie w takich ilościach, jakich potrzebujecie. Jeszcze tylko jedna uwaga na koniec – zapewniamy doskonałe wino w znakomitych cenach, a nasi sprzedawcy służą radą i pomocą w wyborze. Jeśli zamówicie wino online, dostarczymy je Wam bezpłatnie następnego dnia (przy zamówieniu powyżej 300 złotych). Ale za szaleństwa, dokonywane podczas wieczoru panieńskiego odpowiedzialności już nie ponosimy!