Michael Seresin to nie tylko czołowy nowozelandzki producent wina, ale także, a może przede wszystkim – światowej sławy operator filmowy, autor zdjęć między innymi do filmów „Harry Potter i Więzień Azkabanu”, „Ptasiek” czy „Midnight Express”.

Michael Seresin

Michael Seresin

Urodził się w Nowej Zelandii, ale karierę robił w USA i Europie. Wiele lat spędził we Włoszech, gdzie zakochał się w kraju i tamtejszych winach. Na początku lat dziewięćdziesiątych chciał nawet kupić włoską winnicę i tam rozpocząć przygodę z enologią. Jego zawodowe ścieżki zaprowadziły go jednak z powrotem do rodzinnego kraju, który po pięćdziesiątce nagle znów go zachwycił. Kupił więc winnicę w rejonie Marlborough i w 1996 roku pierwsze butelki trafiły do sprzedaży.

Dziś Seresin Estate to ponad 100 hektarów winnic, w których tworzone są fantastyczne wina. Co ważne, Michael Seresin bardzo poważnie podchodzi do ekologii i biodynamiki, a wszystkie jego wina mają najwyższy nowozelandzki certyfikat BioGro New Zealand.

seresin02

Seresin Estate, Marlborough

Nic dziwnego, że Marek Kondrat, który osobiście wyszukuje wina do swojego sklepu, zwrócił uwagę na te, produkowane przez kolegę po fachu. Wprawdzie polski aktor i nowozelandzki operator nigdy nie mieli okazji współpracować na planie, ale za to bardzo cenią sobie spotkania przy winie, które stało się ich wspólną pasją.

Sprawdź ofertę win od Michaela Seresin >

Iwona Tarnowska-Ciosek