Wprawdzie cykl degustacji w ramach programu 12/12 jeszcze się nie zakończył, ale pierwsze spotkania w kilku miastach już za nami. W tym miesiącu naszym gościem jest Jorge Herreras de la Lama, reprezentujący zrzeszenie producentów hiszpańskich. W trakcie spotkań degustowaliśmy wina od trzech producentów – Sierra de Guara (DO Somontano), Bodegas Recoletas (DO Ribera del Duero) i Carodorum (DO Toro).

Hiszpańskie nazwy brzmią cudownie wakacyjnie, wina, zarówno czerwone (zdecydowana większość), jak i białe (próbowaliśmy tylko jednego), smakowały świetnie. Tylko szkoda, że Jorge prowadził swoją prezentację po angielsku, a nie po hiszpańsku. Spotkanie z Jorge po raz kolejny udowodniło, jak wielu jest miłośników dobrego wina w Polsce. Frekwencja była znakomita, do tego stopnia, że nie wszyscy chętni mogli skorzystać z naszego zaproszenia.

Na winne podróże po całym świecie zapraszamy przez cały rok do naszych sklepów. A kolejne degustacje z cyklu 12/12 już w październiku. Naszym gościem będzie Sebastian De Martino, reprezentant rodziny De Martino, przedstawiciel młodego pokolenia winiarzy z Chile. Szczegóły wkrótce – jak zwykle będą dostępne na naszej stronie internetowej, w newsletterach oraz na naszym facebookowym profilu.

Iwona Tarnowska-Ciosek
fot. Maciej Sobieszczyk

Wina hiszpańskie

Degustacja w Łodzi

Degustacja win z Hiszpanii

Przekąski na degustacji

Marcin Witek i Jorge Herreras de la Lama

Jorge Herreras de la Lama

Degustacja win

Degustacja w Łodzi

Kieliszek do degustacji wina