Rodzinna winiarnia z najmniej hiszpańskiego regionu w Hiszpanii, pełnej tradycji celtyckich i portugalskich Galicji. Señorio de Valei specjalizują się w białych winach z najszlachetniejszej odmiany lokalnej: albariño. Jakkolwiek projekt pod tą nazwą istnieje od roku 1994, to winiarska historia rodziny sięga 1929, kiedy to Francisco Jorge założył pierwszą winnicę na domowe potrzeby.

YK8s2N54OidmzGaHblYj2ds21XpnZA5uXBHVFhsKJNY,Kcpo5fCwWLTljZVtViLmFvogy3OVAaCgS-kr0Gj3Dxk,fXcMMo2xzJojG8BjwVbb1OQjAlsU8vbCISB5rIsp9Ns

Jej poszerzanie zmierzało w stronę ojczyzny albariño, wybrzeży Rías Baixas, a dokładniej do cenionego podregionu Condado do Tea. Są to tradycyjnie, wysoko prowadzone krzewy, na pergolach, chroniących owoce przed wilgocią i zapewniających właściwą ekspozycję w chłodnym klimacie. Za to piwnica jest doinwestowana i nowoczesna, tym bardziej, że praktycznie nie kupuje się beczek dębowych, ze względu na profil produkcji, przeważających win białych. Głównie w apelacji Rías Baixas, a także sąsiedniej Ribeiro.

Sprawdź ofertę win od producenta Senorio de Valei