Zestaw zawiera dwanaście wyselekcjonowanych win. Wysoka ocena klientów i znakomity stosunek jakości do ceny sprawiają, że wybór staje się oczywisty. Znajdziemy tu sześć win białych, cztery czerwone oraz dwa różowe. Jak na słodkie wina przystało, idealnie komponować się będą ze słodkościami. Prosecco oraz muscat w wersji musującej fantastycznie sprawdzą się podczas wznoszenia toastów w towarzystwie bliskich. Taka dwunastka zapewni niezapomniane doznania i zapasy na czarną godzinę. W promocyjnej cenie i z darmową dostawą, czego chcieć więcej?
Zestaw pakowany jest w standardowe pudełko kartonowe chroniące zawartość przed uszkodzeniem, które nie jest opakowaniem ozdobnym. Jeśli chcesz sprawić komuś niespodziankę, możesz podać treść życzeń podczas składania zamówienia, a my dołączymy je bezpłatnie na specjalnie przygotowanej karcie w kopercie.
Sympatyczny, owocowy róż, który powstał w wyniku krótkiej maceracji odmiany sankt laurent, która swoją reputację zyskała dzięki winiarzom z Austrii i niemieckiego Palatynatu właśnie. Grona zbierane były dość późno, bo pod koniec października, co umożliwiło odpowiednią koncentrację cukrów. Suknia łososiowa, z delikatnymi pomarańczowymi refleksami. W nosie wyczuwalne są aromaty poziomek, malin i nektarynki, z delikatną nutą ziołową w tle. W ustach krągłe i żwawe, z gładkim i jednocześnie orzeźwiającym finiszem. Podawać schłodzone do temperatury 8-10 stopni do dań kuchni tajskiej i śródziemnomorskiej.
Świeży kupaż lokalnych odmian aragonez i rufete z najbardziej górzystego regionu Portugali Beira Interior. Zrównoważona kwasowość, nuty malin i truskawek. Głębi i charakteru dodaje sześciomiesięczne dojrzewanie w dębie francuskim. Idealne do przystawek, miękkich serów, owoców morza i dań rybnych.
Posiadłość rodzinna od kilku pokoleń, obecnie zarządzana przez Jean-Claude'a Chaigne'a i jego syna Regisa. Skromna i mała, siedmiohektarowa winnica, umiejscowiona w podregionie Entre-Deux-Mers. Niedoceniane, białe bordeaux pokazuje klasę. Ładnie skomponowane, orzeźwiające wino białe. Świeże nuty roślinne i kwiatowe wraz z cytrynowo-agrestowym posmakiem zapewnia sauvignon blanc. Z kolei semillon to dojrzały owoc i gładka faktura na języku. Smaczne i wyraziste.
Czysty viognier będący swoistym preludium do win ze słynnej apelacji Condrieu. Owoce tej odmiany pochodzą z niewielkiej winnicy o powierzchni 12 ha, usytuowanej na południowych zboczach o granitowo-kredowym podłożu, prowadzonej w sposób zrównoważony i z dbałością o środowisko naturalne. Zebrane ręcznie grona są delikatnie wyciskane po krótkiej maceracji, a powstały moszcz przechodzi fermentację alkoholową w stalowych zbiornikach. Z wyjątkiem najgorętszych roczników wino przechodzi konwersję jabłkowo-mlekową, która zmniejsza ogólną kwasowość w winie i wzmacnia jego strukturę. Wino ma jasnozłotą suknię z zielonymi refleksami. Nos intensywny, przywodzący na myśl morele, ananasy i rumianek. W ustach gładkie i kremowe, z mineralną końcówką. Dobrze pije się samo, ale warto też podać np. do krewetek w tempurze i sushi.
Klasyczne wino deserowe Śródziemnomorza, wzmacniany muscat z okolic miasta Frontignan, który wsławiła pełnia aromatów i aksamitna faktura podniebienia. Złocista barwa i woskowa oleistość. Trwałe i bardzo czytelne, wręcz upajające zapachy gronowego soku, co w winach paradoksalnie prawdziwie rzadko spotykane, a także miodu i szałwii. W ustach duża dawka słodyczy, ożywiona cytrusową świeżością. Długi i gładki finał o kojącym działaniu. Takie wino może zakończyć posiłek samodzielnie lub wspomagać deser lodowo-owocowy, alternatywą będzie lubiane przez Francuzów zestawienie z miękkimi serami.
Wyjątkowe i nietuzinkowe wino, które wyprodukowane zostało w liczbie 2000 butelek zaledwie. Powstało na bazie winifikowanego na biało sangiovese z niewielkim dodatkiem vermentino pochodzących z gliniastego podłoża południowej Toskanii. Słomkowa suknia, z wyraźnymi zielonymi refleksami, w najmniejszym stopniu nie zdradza ciemnych gron sangiovese użytych do produkcji. W nosie dominują intensywne aromaty kwiatów oraz białych i – jak w przypadku win czerwonych – ciemnych owoców. W ustach zaskakująco pełne, kremowe i świeże. Producent rekomenduje to wino w połączeniu z owocami morza, drobiem, a nawet wieprzowiną.
Przyjemnie owocowe, słodkie wino z okolic Nawarry, na północy Hiszpanii. Jest to kupaż różnych odmian lokalnych ze sporą dawką cukru resztkowego, która nadaje trunkowi deserowy charakter. Wśród aromatów wyczuwalne wiśnie i czereśnie w syropie, oraz subtelny akcent korzenny. Na podniebieniu dość zwiewne i lekkie, wyraźnie słodkie. Można podawać do miękkich serów, albo niezbyt intensywnych deserów na bazie owocowej.
Jak w całej środkowej Italii, tak i tu, w tajemniczej Umbrii, sangiovese jest najpowszechniej uprawianą odmianą winorośli. Spontaniczne wino do włoskiej kuchni, leżakowane tylko w kadzi stalowej i butelce. Jasna, rubinowa suknia, aromaty czerwonych owoców i oliwek. Na podniebieniu delikatne i bezpretensjonalne. Pasuje do pizzy, dań z grilla lub serowej przekąski.
Kapitalnie rześkie wino czerwone z granitowego płaskowyżu środkowej Portugalii. Świetna robota Antonio Ventura, który z potężnych odmian lokalnych stworzył tak zwiewny, owocowy w stylu trunek z muśnięciem dębiny. Rubinowa, skoncentrowana suknia. Intensywne aromaty czerwonych owoców ze szczyptą wanilii i kakao. Aksamitnie gładkie, świeże i miękkie w dotyku. Na leniwe popołudnie lub do delikatnej jagnięciny. Zdobywca niejednego medalu, może oczarować.
Dojrzewało w betonowych tankach i starych beczkach z dębu francuskiego przez dziewięć miesięcy. Styl klasyczny dla Doliny Maipo, porównywanej z Bordeaux, ze względu na podobny, choć cieplejszy klimat i optymalne warunki glebowe dla caberneta właśnie. Głęboka, purpurowa suknia. Wśród aromatów obecne są jagody, cynamon i lukrecja. W ataku słodkawe nuty karmelu, ładnie przechodzą w cierpką porzeczkę. Wyważony, zaokrąglony posmak beczkowy.
Specjaliści od muscatów ze spółdzielni Frontignan przygotowali orzeźwiające wino z bąbelkami o intrygującej nazwie. Niebieskie brzuchy (fr. les ventres bleus) to przydomek mieszkańców Frontignan, jest wiele wersji tłumaczących jego pochodzenie. Jak choćby dawna tradycja lokalna barwienia tkanin. Wino ma błyszczącą i przejrzystą suknię, i klasyczny, intensywny bukiet kwiatów i owoców tropikalnych. W ustach krągłe, ze świeżością podkreśloną musowaniem. Świetny aperitif, polubi zimne przekąski w rozmaitym stylu. I tak wygra siłą aromatu. Może też być bazą dla oryginalnych koktajli.
Prosecco z winnic Giusti nazwanych Rosalia i Case Bianche. W wersji extra dry jest bardzo pijalne i smaczne bez towarzystwa jakichkolwiek potraw. Ma delikatnie słomkową barwę z zielonkawym refleksem. Pachnie lekko i świeżo, kwiatem akacji, skórką z cytryny i jabłkiem golden delicious. W smaku jest bardzo rześkie, harmonijne i smaczne. Jeden kieliszek zachęca do następnego, także dzięki umiarkowanej zawartości alkoholu.