Niepowtarzalna dwunastka to dwanaście wyselekcjonowanych win. Pozytywne opinie klientów oraz znakomity stosunek jakości do ceny sprawiają, że wybór staje się oczywisty. Znajdziemy tu sześć win białych, cztery czerwone oraz dwa różowe. Jak na słodkie wina przystało, idealnie komponować się będą ze słodkościami. Cava oraz prosecco genialnie sprawdzą się podczas wznoszenia toastów w towarzystwie bliskich. Taka dwunastka zapewni fantastyczne doznania i zapasy na czarną godzinę. W promocyjnej cenie i z darmową dostawą, czy może być coś lepszego?
Zestaw pakowany jest w standardowe pudełko kartonowe chroniące zawartość przed uszkodzeniem, które nie jest opakowaniem ozdobnym. Jeśli chcesz sprawić komuś niespodziankę, możesz podać treść życzeń podczas składania zamówienia, a my dołączymy je na specjalnie przygotowanej karcie w kopercie.
Winnice leżą w dolinie San Millán, skąd pochodzi najstarszy zapis języka kastylijskiego, Glosas Emilianenses z X wieku, którego fragment ozdabia kapturek na szyjce butelki. Ręczne winobranie oraz tradycyjna winifikacja z dojrzewaniem w dębie amerykańskim przez rok. Jawna beczkowa słodycz na planie pierwszym, marcepanowo sezamowa. Dalej jeżyny, leśne owoce z cukrem i śmietaną, śliwka i czarna oliwka. Trochę balsamiczno dymne, tytoniowe, klarowne na języku, dość tłuste alkoholem i glicerolem, z wyraźną goryczką i okiełznanym garbnikiem zachowuje nieco rustykalny, autentyczny charakter. Można polubić popijając dania z drobiu.
Winogrona pochodzą z ekologicznych upraw położonych w Uco Valley, w najwyższych partiach Tupungato. Dla zachowania świeżości, sauvignon fermentowało w zbiornikach ze stali nierdzewnej, a następnie układało się przez 4 miesiące w butelce. Przywdziało jasnożółte szaty z zielonkawym odcieniem. W zapachu nęci tropikalnymi nutami cytrusów. W ustach już nie tak delikatne, co daje ciekawy efekt. Do głosu dochodzą grejpfruty, brzoskwinie, limonka i kiwi. Czysta i miła dla podniebienia struktura, w której kwasowość buduje świetny potencjał do łączenia z owocami morza i rybami.
Sycylia kojarzona jest z wysokoalkoholowymi, potężnymi winami. Jednak te ze szczepu nerello mascalese to nie lada gratka dla miłośników lżejszych smaków. Szczep wyjątkowo upodobał sobie chłodniejsze siedliska upalnej Sycylii. Zbiory odbywają się na przełomie września i października. Uprawa całkowicie organiczna. Wino przeszło piętnastodniową macerację, a następnie przez osiem miesięcy dojrzewało w kontakcie z drożdżami. W nosie świeże, owocowe z nutami wiśni, żurawiny i niuansami ziołowymi. W ustach krzepkie, lekkie z wyraźną mineralnością i zaskakująco długim finiszem. Smakuje wyśmienicie w towarzystwie drobiu, warzyw i dojrzewających serów.
https://www.youtube.com/watch?v=uwVjuekmRBE
Nazwa wina powstała przypadkowo podczas premierowej degustacji i wyraża zaskoczenie jego intensywną i ciemną barwą. Podobnie jak w przypadku swojego wytrawnego odpowiednika – Stranero Dolce powstało z połączenia cabernet sauvignon i merlot, z tą różnicą, że po 8 dniach fermentacja alkoholowa została zatrzymana poprzez obniżenie temperatury wina do 2°C, co pozwoliło zachować znaczną ilość cukru resztkowego. Wyczuwalne są nuty wiśni w rumie, landrynek i czarnej herbaty. W ustach słodkie, ale nie przytłaczające. Można łączyć razem z suszonymi owocami, wypiekami, ciemną czekoladą i intensywnymi serami.
Klasyczne wino deserowe Śródziemnomorza, wzmacniany muscat z okolic miasta Frontignan, który wsławiła pełnia aromatów i aksamitna faktura podniebienia. Złocista barwa i woskowa oleistość. Trwałe i bardzo czytelne, wręcz upajające zapachy gronowego soku, co w winach paradoksalnie prawdziwie rzadko spotykane, a także miodu i szałwii. W ustach duża dawka słodyczy, ożywiona cytrusową świeżością. Długi i gładki finał o kojącym działaniu. Takie wino może zakończyć posiłek samodzielnie lub wspomagać deser lodowo-owocowy, alternatywą będzie lubiane przez Francuzów zestawienie z miękkimi serami.
Beztroskie białe wino, które przypomina równie beztroskie wakacje spędzone nad jeziorem Garda. Powstało na bazie lokalnych odmian winorośli: garganegi, trebbiano, tai, cortese oraz kilku innych. Każda z nich winifikowana oddzielnie, by na końcu gotowe wina połączyć w jeden blend. Suknia jasno-żółta z zielonkawymi refleksami. W nosie bogactwo aromatów gruszek, jabłek i białych kwiatów. W ustach krągłe, dobrze zbudowane, soczyste i orzeźwiające. Wytrawne, ale nie ostre. Producent rekomenduje podawanie w temperaturze 8-10 st. w towarzystwie przystawek, makaronów, tortellini, warzywnych sałatek czy białego mięsa.
Zinfandel to jedna z najważniejszych odmian uprawianych w Kalifornii, do której przywędrowała z Europy na początku XIX stulecia. Z początku stosowana do produkcji prostych czerwonych i różowych win, z czasem zyskiwała popularność aż stała się jedną z ikonicznych odmian i wizytówką amerykańskiego winiarstwa. Suknia ciemno-rubinowej barwy, która kryje w sobie intensywne aromaty czereśni i śliwek podkręconych nieco pikantną nutą słodkich przypraw. Usta średniej budowy, z nienachalną taniną i gładką teksturą. Z jedzeniem można łączyć na wiele sposobów. Od steka, po aromatyczną kuchnię indyjską.
Różowe sauvignon blanc? W Nowej Zelandii, kraju śmiałych innowacji to jest możliwe! Wino Hole in the Water Blush, czyli „zarumienione”, powstało przez kupaż z niewielką ilością pinot noir. Piękna suknia w bladym odcieniu owocu granatu i klasycznie intensywny, rześki aromat owoców tropikalnych z niuansem truskawki w tle. Na podniebieniu soczyste, pełne i kwasowe. Warto spróbować do świeżych owoców morza, lub samo dla czystej przyjemności.
Mało znany krewny sauvignon blanc określany w Słowenii mianem jakot, tutaj w interpretacji butikowego producenta Moro. Po fermentacji w stalowej kadzi w kontrolowanej temperaturze wino dojrzewało jeszcze przez 5 miesięcy na osadzie drożdżowym. Jasnosłomkowa suknia z zielonymi refleksami oraz intensywny zapach owoców to dopiero zapowiedź tego świetnego wina. W nosie wino kusi aromatami cytrusów, kandyzowanych owoców i polnych kwiatów. W ustach konsekwentne, orzeźwiające z delikatnymi nutami migdałów.
Delikatnie wytrawne, różowe wino musujące produkowane metodą klasyczną, w katalońskiej piwniczce. Kupaż ciemnych odmian winorośli hiszpańskich i pinot noir, odpowiednio długo winifikowany. Ujmująca, intensywna barwa czerwonych grejpfrutów. Wyraźny, owocowy charakter aromatów. Przychodzą na myśl żurawiny, maliny i poziomki. Aperitif, zimne przekąski, ryby, lub owocowy deser, to szerokie spektrum możliwych zestawień z tym winem!
Eleganckie i treściwe wino białe z krainy lekkich i prostych vinho verde na północy Portugalii. Swoją siłę i charakter, niespotykaną w tutejszych winach, czerpie z winogron o nazwie alvarinho. Jest to najszlachetniejsza bodaj jasna odmiana kraju, a może i nawet całego Półwyspu Iberyjskiego. Winnice położone są na granitowym podłożu. Winifikacja przebiega w stalowych kadziach. Wino dzięki temu zachowuje młodzieńczy wigor. Ma przejrzystą, jasną barwę i mocny, bogaty bukiet. Rozwija się on od nut kwiatowych do owoców cytrusowych, z rozpoznawalną cytryną i bananem. W ustach jest pełne i świeże zarazem, pokazując znakomitą równowagę i trwały, przyjemny posmak. Wino może posiadać szczątkową zawartość CO2
Wyżyny prosecco, w wersji wytwornej i subtelnej, osiągnięte dzięki ograniczeniu produkcji i wykorzystaniu znakomitego terroir, wyróżnionego spośród morza prostych win musujących o tej nazwie. Chodzi o niewielki obszar wokół miejscowości Asolo, gdzie winogrona odmiany glera, dawniej zwane prosecco, zyskują wyjątkową dojrzałość i równowagę. W winie cieszy intensywny, owocowy bukiet, z zapowiadającą świeżość cytryną i papierówką na pierwszym planie oraz kwiatami akacji w tle. Na podniebieniu wyostrzona, rześka kwasowość harmonizuje z krągłością owocu. Szlachetny aperitif.