Jesteś zainteresowany ofertą?
Skontaktuj się z nami!
Restauracje, kawiarnie, sklepy
 
Tomasz Traub
tel. 668 671 391
tomasz.traub@mkondrat.pl
Wino i prezenty dla firm
 
 
Przemysław Jurycki
tel. 668 671 390
oferty@mkondrat.pl
przemyslaw.jurycki@mkondrat.pl
Jesteś zainteresowany ofertą?
Skontaktuj się z nami!
sklep@mkondrat.pl
tel. (22) 243 28 80 lub 668 671 008
(pon.-pt. w godzinach 9:00-17:00)
Oferta dla firm
 
 
 
Przemysław Jurycki
tel. 668 671 390
oferty@mkondrat.pl
przemyslaw.jurycki@mkondrat.pl

Wombat Collection

Ocena: 7,33 (głosów: 3)
381,00 zł
Dostępnośćprodukt wycofany
Kondrat Wina Wybrane

Opis

Doskonałe wina z antypodów.

Australia i Nowa Zelandia. Dwaj świetni producenci wina, którzy podbijają światowe rynki. Zachwycają krajobrazami i egzotyką – w kategoriach winiarskich uzupełniają się nawzajem. W zestawie znajdują się 2 wina białe i 4 czerwone – wyszukane i złożone. Od sauvignon blanc i chardonnay, przez pinot noir, syrah i cabernet sauvignon po ciężkie, skoncentrowane petit verdot. Doskonałe wina z antypodów.

Dlaczego Wombat Collection? Krótka anegdota z podróży Marka do Australii z pewnością przybliży genezę nazwy:

W ostatnim spojrzeniu na wzgórza Adelajdy spostrzegłem w cichej winnicy nieznaczny ruch. Powoli zeszliśmy z werandy do winnicy i po paru krokach zobaczyłem dziwne zwierzę. Ni to borsuk ni dzik, jasnobrązowy i podpalany, wysoki gdzieś do kolan i długi na 70 centymetrów. Popatrzyłem na istotę, ona na mnie.  Larry uśmiechnął się – to wombat włochatonosy, symbol Australii Południowej – powiedział. To było moje prawdziwe spotkanie z Wyspą.

Opinie ekspertów

Winicjatywa

Kupujemy trzy znakomite Frommy w konkurencyjnych jak na polskie warunki cenach, a do tego dostajemy trzy flaszki z Australii, które można zużyć przy mniej istotnych okazjach. Wybitnymi winami są Sauvignon, Pinot Noir i Syrah z nowozelandzkiej wytwórni Fromm. Notki degustacyjne każdego z win znajdują się na stronie www.winicjatywa.pl.
Wojciech Bońkowski / Winicjatywa

Zawartość zestawu win (6 produktów):

Wino Ceravolo Cabernet Sauvignon Adelaide Plains

Ocena: 7,00 (głosów: 2)

Cabernet to odmiana, która czuje się świetnie na czerwonych glinkach australijskiej terra rossa. Prezentuje dojrzałą owocowość, dobrą strukturę i siłę. Przez zaokrąglenie beczką (leżakowanie ponad rok w beczkach z dębu francuskiego) nie straszy szorstką taniną. Wyczuwalne ciemne owoce wraz z rasowymi nutami korzeni i tytoniu. Pełne w palecie, prowadzi do zmysłowego, konfiturowego finału.

Dostępnośćprodukt wycofany
62,00 zł
Wino Ceravolo Cabernet Sauvignon Adelaide Plains

Wino Ceravolo Chardonnay Adelaide Plains

Ocena: 6,00 (głosów: 1)

Najpopularniejsze białe wino Nowego Świata. Ceravolo postarali się wydobyć z chardonnay delikatność bez beczkowego ciężaru. Wino pachnie słodko dojrzałymi cytrusami, gruszką i brzoskwinią, czaruje delikatnym, miodowym akcentem. Na podniebieniu pełne, kremowe, ale niepozbawione orzeźwiającej kwasowości. Sprawdza się zarówno podczas nadmorskiego pikniku, jak i na eleganckiej kolacji z homarem czy ostrygami.

Dostępnośćprodukt wycofany
62,00 zł
Wino Ceravolo Chardonnay Adelaide Plains

Wino Ceravolo Petit Verdot Adelaide Plains

Ocena: 9,00 (głosów: 1)

Prawdziwa gratka dla poszukiwaczy ciekawostek i miłośników potężnego wina! Petit verdot to rzadko spotykana odmiana francuska, którą winiarze stosują jako wzmocnienie kupażu. W Ceravolo jednak wiedzieli jak dopracować to wino, by błyszczało niczym brylant. Bogaty bukiet korzenny z nutami ziemistymi to wpływ eleganckiej beczki. Kolejne odsłony zapachów dżemu porzeczkowego i leśnych owoców urozmaicają wrażenia. W ustach masywna struktura, pełne taniny i długi finał. Można podać do baraniny lub dziczyzny.

Dostępnośćprodukt wycofany
75,00 zł
Wino Ceravolo Petit Verdot Adelaide Plains

Wino Fromm La Strada Pinot Noir Marlborough

Ocena: 9,48 (głosów: 21)

Pinot noir to jeden z najlepiej udających się szczepów w Nowej Zelandii. Umiarkowany klimat Marlborough oraz doświadczenie enologów sprawiają, że to wino jest znakomitym przykładem złożoności i bogactwa, jakie ta odmiana może zapewnić. W tym wypadku mamy do czynienia z niskim plonem, skrupulatnie, ręcznie zbieranymi owocami. Plon z hektara to około 5-6 ton. Barwa wina jest bardzo klasyczna dla pinot noir - dość jasna, o dobrej przejrzystości. Przeważające aromaty to śliwki, wiśnie i przyprawy - bardzo świeże i złożone zapachy. W ustach wyczuwalna jest kwasowość, która przechodzi w przyjemne odczucie tanin. Wino ma głęboki smak, jest skoncentrowane, ale nie zbyt ciężkie. Harmonia to słowo, które dobrze opisuje pinot od Fromma.

Dostępnośćkilka sztuk
Wysyłka w24 h
Koszt dostawyod 0 zł
135,00 zł
Wino Fromm La Strada Pinot Noir Marlborough

Wino Fromm La Strada Sauvignon Blanc Marlborough

Ocena: 0,00 (głosów: 0)

Sauvignon blanc to legenda Nowej Zelandii. La Strada pochodzi z winogron z ręcznego zbioru, który przyczynia się  do selekcji i odpowiedniej dojrzałości. Wino ma delikatną barwę i owocowe, intensywne aromaty. Jest krótko starzone we francuskim dębie, co zapewnia złożoność i odpowiednią teksturę. Wyraźna jest też kwasowość, która delikatnie balansuje z innymi smakami. Skoncentrowane, bardzo dobrze zrobione wino.

Dostępnośćbrak
68,00 zł
Wino Fromm La Strada Sauvignon Blanc Marlborough

Wino Fromm La Strada Syrah Marlborough

Ocena: 8,50 (głosów: 6)

Syrah to jeden z popisowych szczepów u Fromma. Rzadko spotykany w Nowej Zelandii w Marlborough daje ciekawe, czasami zaskakujące wina. Barwa wina jest głęboka, ciemno czerwona. W nosie wyczuwalne są czerwone owoce, papryka i fiołki. Mocno skoncentrowane, eleganckie w ustach. Taniny są dobrze zbudowane, nie za ciężkie. Rozwijają się powoli dając bogaty finisz. Może być starzone do około 3 lat od zabutelkowania.

Dostępnośćkilka sztuk
Wysyłka w24 h
Koszt dostawyod 0 zł
135,00 zł
Wino Fromm La Strada Syrah Marlborough
Oszczędzasz 156,00 zł

Komentarze (0)

Szybki kontakt

Masz pytania? Napisz, zadzwoń!

info@mkondrat.pl

Zamówienia online

pon.-pt. | 9:00-17:00

tel. (22) 243 28 80

tel. 668 671 008

sklep@mkondrat.pl

Kondrat © 2012-2017 KONDRAT Wina Wybrane - Sklep z winem
Wszelkie prawa zastrzeżone. Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Design: Luksemburk.com Realizacja: Kreujemy.pl

Zestawy

Polecamy zestaw

Dostępnośćduże ilości
Wysyłka w24 h
Koszt dostawyod 0 zł
213,00 zł
191,00 zł
Na każdą okazję