Jesteś zainteresowany ofertą?
Skontaktuj się z nami!
Restauracje, kawiarnie, sklepy
 
Tomasz Traub
tel. 668 671 391
tomasz.traub@mkondrat.pl
Wino i prezenty dla firm
 
 
Przemysław Jurycki
tel. 668 671 390
oferty@mkondrat.pl
przemyslaw.jurycki@mkondrat.pl
Jesteś zainteresowany ofertą?
Skontaktuj się z nami!
sklep@mkondrat.pl
tel. 668 671 008
(pon.-pt. w godzinach 9:00-17:00)
Oferta dla firm
 
 
 
Przemysław Jurycki
tel. 668 671 390
oferty@mkondrat.pl
przemyslaw.jurycki@mkondrat.pl

"Winne Strony" Marek Kondrat

Ocena: 9,26 (głosów: 98)
39,90 zł
29,90 zł
Dostępnośćduże ilości
Wysyłka w24 h
Koszt dostawyod 0 zł
Kondrat Wina Wybrane
Kod produktu:
 • 9053

Opis

Kamery, światła jupiterów i czerwone dywany Marek Kondrat zamienia na równe rzędy winnych krzewów i mroczne piwnice. U szczytu kariery aktorskiej schodzi ze sceny i znika z kinowych ekranów. W połowie życia, krok za krokiem, odkrywa nowy świat, którego centrum stanowi vitis vinifera – winna latorośl. Przygoda zamienia się w pasję, a ta – w sposób na życie. Świat wina Marka Kondrata to podróże w bliskie i dalekie regiony, to nieustanne odkrywanie krajobrazów, ich barw, smaków i zapachów, to spotkania z ludźmi, którzy, tak jak on, wybrali i pokochali wino.

Marek Kondrat zabiera czytelników w podróż dookoła świata: od spalonej słońcem Toskanii przez górzystą Amerykę Południową po wyspy Nowej Zelandii, bo – jak mawiają – wino pite tam, skąd pochodzi, smakuje najlepiej.

Format: 22,3 cm x 17,5 cm
Strony: 256
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2015

Komentarze (59)

 1. Tomasz Tomasz

  Świetna książka

 2. Gato Gato

  miła lektura na podróż pociągiem do Warszawy i  z powrotem

 3. Michał Michał

  Polecam każdemu winomaniakowi :)

 4. Anonimowy Anonimowy

  Książka ta bardzo mocno mnie zafascynowała to porywająca historia o życiu z pasją do wina. Marek Kondrat wspaniale opowiada o swoim barwnym życiu. Jego opowieść pochłonęła mnie bez reszty.

 5. Grażyna Grażyna

  Ciekawe opisy, dobre wskazówki do uwzględnienia w planowaniu nie tylko winnych podróży

 6. Przemek Przemek

  Fajna książka. Czyta się b.przyjemnie i łatwo. Polecam

 7. Krzysztof Krzysztof

  Jakże miło, tak jakbym czytał swój pamiętnik z podróży gastronomicznych..

 8. Albert Albert

  Fajna książka

 9. Jacek Jacek

  Bardzo ciekawa wielowątkowa podróż z elementami edukacyjnymi. Przyjemnie się to czyta. Bardzo dziękuje za ten prezent.

 10. Ania z Kutna Ania z Kutna

  Bardzo przyjemna lektura. Polecam

 11. Aurelia Aurelia

  Dziękuję za wspaniały prezent. Bardzo ciekawa książka, napisana z pasją, polecam każdemu smakoszowi wina i nie tylko ;))

 12. Wiesław Wiesław

  Jestem w trakcie czytania jako „lektury do poduszki”. Świetnie napisana książka – pomaga spojrzeć innym okiem na temat korzyści z konsumowania wina.

 13. Szymon Szymon

  W książce można znaleźć wskazówki jak odnajdywać radosne punkty każdego dnia, jak kroczyć własną drogą, jak nabrać dystansu do tego kim się było i spróbować nauczyć się „wystarczająco” wpasować się w prozę codzienności – takiej umiejętności bardzo bym chciał. Do tego nienachalna dawka wiedzy i własnych opinii. Przez to treść książki dość mi bliska. Do tego piękny język – a to nieczęste. Tylko brać przykład. Uważam, że warto przeczytać z uwagą.

 14. izaj izaj

  Szanowny Panie Marku! Dziękujemy za książkę i prosimy już o następną.

 15. Krzysztof Krzysztof

  Dziękuję za książkę! Doskonała lektura. Lekka i ciekawa, pochłonięta jednym tchem. Humor jaki lubię. Pasje czuć już przez okładkę. Po przeczytaniu nabiera się więcej apetytu na wino i podróże tam, gdzie one się rodzą.

 16. Jaś z Krakowa Jaś z Krakowa

  Rzeczywiście, jak piszą inni recenzenci, książka jest trochę chaotyczna, ale za to napisana bardzo zajmująco. Obejmuje jednak chyba za duży przedział czasowy i geograficzny. Ale może nie miało być dalszego ciągu i powstał zapis wybranych wspomnień najważniejszych dla autora. Czyta się to jednak z duuużą przyjemnością jak opowieści dobrego i lubianego znajomego. No i ta wypływająca z każdej strony tekstu pasja i miłość do wina, winnic, gospodarzy i miejsc winiarskich. Lektura pozwala łatwiej zrozumieć krętą drogę jaką przeszedł P.Marek, aby z pasji stworzyć firmę, która, mam nadzieję, będzie prosperowała przez wiele następnych lat ucząc nas picia dobrego wina w dobrym towarzystwie. Miło też jest próbować teraz wina, które z sercem zostały wybrane z winnic odwiedzanych przez P. Marka w ciągu wielu lat zmagania się z trudnym biznesem jakim jest handel winem w Polsce. Podziwiam i polecam wszystkim miłośnikom dobrego trunku ku pokrzepieniu ducha i wzbogaceniu wiedzy. Po przeczytaniu ma się na pewno ochotę na kolejne wina !!!

 17. Andrzej Andrzej

  Kto nie rozumiał Pana Marka dotychczas, po lekturze tej książki nie powinien mieć już z tym kłopotów. Jeżeli nadal będzie tkwił w przekonaniach, to na „winnych”: ścieżkach znalazł się przez przypadek i musi szybko szukać innej drogi.

  Książka jest trochę chaotyczna. Czegoś tutaj wyraźnie brakuje lub jest zbyt mało. Może to wina zbyt długich przerw lub braku cierpliwości.
  Niemniej, przy odpowiednim nastawieniu czyta się godnie.

  W mojej opinii, pod tytułem powinien znaleźć się dopisek „Część pierwsza”. Choćby była to tylko niespełniona zapowiedź.
  No i myślę, że w tym „sklepie” jakiś ręczny ‚mazaj’ byłby bardzo mile przyjęty. Ale niech tam. Nie jest to aż tak bardzo potrzebne, bo ducha autora na kartach nie jest trudno odszukać.

  Dla takich laików jak ja, to bardzo przyjemna i nastrojowa pozycja.

 18. Tomasz Tomasz

  Bardzo przyjemna lektura, ale uwaga – wzmaga apetyt i łaknienie :)

 19. Anonimowy Anonimowy

  Bardzo dziękuję za książkę, którą otrzymałam w prezencie. A ponieważ nabyłam ją już wcześniej inną drogą :)), ten drugi egzemplarz będę mogła podarować komuś, kto mieszka we Włoszech, jest pasjonatem wina i opowieść pana Marka będzie dla niego ciekawą lekturą.
  Książka jest bezpretensjonalna, napisana ciekawym i przystępnym językiem, jest w niej ciepło, humor oraz duża dawka dystansu. Polecam nie tylko pasjonatom wina, ale wszystkim, którzy obawiając się zmian, borykają się z dylematem, czy podążać za innymi swoimi pasjami, pomysłami, marzeniami. Książka pomaga zobaczyć, że warto. :)

 20. Jolanta B. Jolanta B.

  Całe zamówienie było prezentem urodzinowym dla mojego brata. Ostatnio w jego życiu zachodzą duże zmiany i był przerażony. Książka sprawiła, że teraz ma inny paradygmat na wszystko co się dzieje. Nabrał dystansu do siebie i otoczenia. W każdym wieku można zacząć wszystko jeszcze raz.

 21. Krystyna Krystyna

  Bardzo dziękuję za książkę. Przeczytałam ją z prawdziwą przyjemnością. Serdecznie pozdrawiam.

 22. Dorota Dorota

  Jestem bardzo zadowolona z zakupów, których dokonuję często. Wina są wyśmienite, bardzo dobrze opisane, a bestsellery i wina polecane idealnie wpasowują się w moje preferencje. Zatem śmiało mogę wybierać różnorodne wina. Bardzo dziękuję za takie możliwości.

 23. AAA AAA

  dobra opowieść przy dobrej lampce

 24. Paweł Paweł

  Komentarz myślę zbędny…. :)

 25. PZ PZ

  Fantastyczna książka. W sposób przejrzysty i ciekawy stanowi kwintesencję ułamka wstępnej wiedzy do świata wina. Polecam

 26. nie nie

  Uwalnia ochotę na lampkę wina zaraz !

 27. Jakub Jakub

  Jeszcze nie zdążyłem przeczytać, od razu została porwana mi sprzed oczu ;)

 28. piotr piotr

  Ciekawa książka dla początkujących i nie tylko z dobrymi anegdotami i przypomnieniu polskiej tradycji picia z małym humorem.

 29. Anonimowy Anonimowy

  Jak dla mnie bomba, czyta się lekko. Czuć w tej książce prawdziwą pasję. Bardzo dziękuję :-)

 30. Anonimowy Anonimowy

  Cenne mizianie winnego „piękna”.

 31. Kasia Kasia

  Wszystko ok

 32. Andrzej Andrzej

  Książka podarowana (wraz ze stosownymi dodatkami) pod choinkę 24 grudnia 2017 roku, do 26 grudnia tegoż roku została przeczytana w całości. Podobno wciąga jak chole…że hej, chciałem napisać. ;)

 33. Ika Ika

  Bardzo sympatyczna książka – o pasji i radości.

 34. Marek R. Marek R.

  Inny przewodnik by podążać także w inne strony. Polecam

 35. Anonimowy Anonimowy

  Super

 36. TM TM

  Bardzo ciekawa inspiracja… i pyszna opowieść.

 37. Łukasz Nowicki Łukasz Nowicki

  A to najlepszy prezent jaki mogłem zrobić swojej Pani, według słów mej Pani. Osobiście jeszcze nie pozwoliła mi dotknąć książki, ale z jej słów wnioskuję, że również nie będę mógł się oderwać.

 38. J.P. Ch. J.P. Ch.

  Książkę kupiłem tuż po jej ukazaniu się na rynku i przeczytaliśmy wraz z żoną z nieukrywaną przyjemnością. A potem… rozpoczęliśmy podróże zainspirowane lekturą. Najpierw do północnych Włoch – do winnic w okolicach Bolzano, zaglądając do miejsc opisanych w tekście. Byliśmy również w winnicach Doliny Wachau, gdzie piliśmy wina szczepu Gruner Veltliner. Jesienią wybieramy się do Porto, by podziwiać urodę Doliny Douro i oczywiście rozsmakować się w tamtejszych winach. Zatem książka „Winne strony” prowadzi nas w winne strony! Dziękujemy Autorowi za mnóstwo cennych wiadomości i … podpowiedź, dokąd warto pojechać. Pozdrawiamy. J.P. Ch.

 39. PrzemysławZ PrzemysławZ

  Fantastyczna książka. Chyba pogłębiła jeszcze bardziej moją pasję do wina. Polecam każdemu :)

 40. Monika Monika

  Książka napisana z pasją i humorem. Polecam.

 41. Jacek Wroclaw Jacek Wroclaw

  Dla mnie 10 gwiazdek. Wszystko ok.

 42. Anonimowy Anonimowy

  Znakomita książka, nie tylko dla początkujących winomaniaków. Świetnie napisana, interesująca i pouczająca. Nawet ci, którzy nie interesują się szczególnie winem, mogą czerpać przyjemność z lektury.

 43. Anonimowy Anonimowy

  Uwielbiam tą książkę a zwłaszcza sposób w jaki została napisana

 44. Hanys Hanys

  Smak Świata winem pisany – na zdrowie Panie i Pany .
  :-)

 45. Anonimowy Anonimowy

  ok

 46. Anonimowy Anonimowy

  Cudowna lektura napisana lekko, z dowcipem. Sporo wiedzy o winach dla początkujących takich jak ja rozsmakowanych w winach. Warto wiedzieć choć troszkę co się pije i jak to powstaje. A jeszcze lepiej by było w trakcie czytania smakować konkretne winko i sprawdzić przedstawiony opis z własnym podniebieniem. Staram się tak czynić, niestety z miernym skutkiem. Polecam książkę każdemu miłośnikowi wina. To także spacerek poznawczy pięknych regionów świata aż by się chciało tam zawitać. No cóż pomarzyć każdy może

 47. DJ DJ

  Świetnir napisana. Dramatycznie dla mnie na czasie. Koniecznie trzeba czytać ją w spokojny dzień i na słonecznym tarasie. Nieodzowne są wina adekwatne do poszczególnych rozdziałów. Jak dotąd Chile i Argentyna nawet wygrywają z Włochami. Ale Montepulciano raczej nie do pobicia:-) polecam. A jeszcze przede mną prawie połowa a potem kolejny raz i kolejny. Wtedy lepiej ją posmakuję.

 48. Ewa Ewa

  Świetna książka, ciekawie napisana, chciałoby się powiedzieć, że czyta się lekko i przyjemnie…ale dużo pozostaje w głowie po tej lekturze :) Świetne opisy podróży, trafne oceny ludzi i dużo cennych informacji na temat uprawy winorosli, smaków wina. Książka dobra zarówno na letnie popołudnia w cieniu drzew jak idługie zimowe wieczory przed kominkiem. Gorąco polecam.

 49. Ewa Ewa

  Świetna pozycja, doskonałe przepisy. Książka napisana bardzo ciekawie, przepisy jak najbardziej do wykorzystania. Kupiłam w prezencie mężowi, jest nią zachwycony i właśnie się w wolnej chwili w niej zaczytuje. Zrobił dla mnie cream brulee a ja w podziękowaniu pieczony w piekarniku cammembert z rozmarynem i czosnkiem. Lekko tylko zmodyfikowałam przepis – dodałam również kminek :) W następny weekend będziemy próbować kolejne przepisy.

 50. Baebara Baebara

  Pokazanie laikowi jak odkrywa się świat wina w przystępnej formie ciekawej opowieści.

 51. Robhen@poczta.fm Robhen@poczta.fm

  Bardzo pomocne

 52. Janusz Janusz

  Najlepiej czyta się na tarasie po południu przy butelce sauvignon blanc.
  10 gwiazdek

 53. Wojtek Wojtek

  Świetna opowieść! Pozwala choć w niewielkim stopniu poczuć klimat winnic i ludzi którzy je wytwarzają..

 54. Joanna Joanna

  W sam raz do poczytania na wieczór, oczywiście z lampką wina :-)

 55. Edoardo Bianchi Edoardo Bianchi

  Słuchałem Pana w trójce. Polscy dziennikarze powinni puszczać sobie tą audycję do snu. Znakomite. Kupuję książkę z ciekawości.

 56. Weronika Warszawska Weronika Warszawska

  Wspaniale Pan opowiada! Z przyjemnościa wsłuchałam się w Trójce w Pana opowieści o winie i oczywiście kupię Pańską książkę.

 57. Agasiel Agasiel

  Lekka przyjemna lektura…Polecam

 58. Jacek Wozny Jacek Wozny

  Panie Marku – dzięki za świetną opowieść. Jest Pan jak polski Bill Bryson. To samo poczucie humoru, znakomita polszczyzna. Cieszę się, że przypadkiem usłyszelismy Pana w Trójce wczoraj. Kupimy książkę (kilka) dla siebie, znajomych i rodziny. Pozdrowienia serdeczne!

 59. Smakosz Smakosz

  Czyta się jak najlepsze wino

Szybki kontakt

Masz pytania? Napisz, zadzwoń!

info@mkondrat.pl

Zamówienia online

pon.-pt. | 9:00-17:00

tel. 668 671 008

sklep@mkondrat.pl

Kondrat © 2012-2019 KONDRAT Wina Wybrane - Sklep z winem
Wszelkie prawa zastrzeżone. Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Design: Luksemburk.com Realizacja: Kreujemy.pl

Zestawy

Polecamy zestaw

Dostępnośćkilkadziesiąt sztuk
Wysyłka w24 h
Koszt dostawyod 0 zł
214,00 zł
192,00 zł
Na start