Darmowa dostawa zamówień powyżej 349 zł
Po dziś dzień kultywowane są środkowoeuropejskie tradycje winiarskie związane z imieninami patrona winiarzy. Wszystkie te wina łączy świeżość, wysoka kwasowość, owocowość oraz krótki termin spożycia. We Francji znajdziemy Beaujolais Nouveau, wytwarzane metodą maceracji węglowej i tylko ze szczepu gamay. Oficjalne otwarcie tego młodego wina następuje dopiero w trzeci czwartek listopada. Włochy mają swoje wino novello, jednak w przeciwieństwie do francuskiego odpowiednika, może być ono produkowane w całym kraju i nie istnieją restrykcje co do odmian, używanych do jego produkcji. Kolejnym krajem propagującym kulturę picia młodego wina są Czechy, a dokładnie region Moraw. Nazywane jest tu winem svatomartínské i musi spełniać warunki narzucone przez Czeski Fundusz Winiarski. Winiarze zgłaszają chęć wyprodukowania tego rodzaju wina, odmiany gron, z których jest wytwarzane (müller thurgau, muškát moravský, modrý portugal, svatovavřinecké, veltlínské červené) oraz profil smakowy.
W Polsce winiarze z roku na rok odważniej prezentują swoje młode wina wytworzone specjalnie na tę okazję. Wybór odmian winogron przeznaczonych do produkcji młodego wina pozostawiony jest winiarzom. Wina te uświetniają celebrowanie naszego narodowego Święta Niepodległości, jak i wszystkich innych okazji, aż do wigilii Bożego Narodzenia. Obok rogali, gęsiny i fasoli, wino świętomarcińskie staje się coraz bardziej rozpoznawalnym symbolem dnia św. Marcina.
Jeśli jeszcze nie mieli Państwo okazji kosztować wina świętomarcińskiego to najwyższy czas i idealny moment. Wina doskonale komponują się z pysznymi pieczeniami.
Tegoroczne wino świętomarcińskie z białej odmiany winogron, seyval blanc prosto z Winnicy Turnau jest już w naszej ofercie. Spieszcie się, bo liczba butelek mocno ograniczona.
A w dniu 10 listopada, do zakupów w sklepach stacjonarnych wręczamy również rogale z białym makiem.
Zapraszamy serdecznie!